Sukcesy Alberta

Albert Gołębiowski reprezentuje naszą szkołę w konkursach recytatorskich.

10 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie odbyła się III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Zimowe strofy”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Albert w kategorii wiekowej klas VI-VIII zdobył Grand Prix. Podczas finału konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez panią dyrektor Danutę Krawczyk i organizatorkę konkursu panią Annę Zomerfeld.

Laureaci wystąpili ponownie, a ich recytacje przeplatane były kolędami i świątecznymi piosenkami. Wysłuchane perełki literatury polskiej i powszechnej wprowadziły wszystkich obecnych w magiczny, świąteczny nastrój.

Kolejnym sukcesem Alberta było wyróżnienie w kategorii klas VII -VIII oraz szkół ponadpodstawowych w Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”, który odbył się10 stycznia 2020r. w Modzerowie pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa, Pani Wójt Gminy Włocławek Magdaleny Korpolak – Komorowskiej, Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemanii oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Gratulujemy Albertowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

Tekst:Edyta Trybura